5 KDH Piorun
Składki Członkowskie

Składki to opłata którą każda drużyna harcerska ZHR musi co pól roku odprowadzić do skarbnika chorągwi. Zależą od kategorii drużyny (próbna czy związkowa), które przekładają się na sugerowaną liczbę członków z których każdy musi zapłacić określoną comiesięczną opłatę. W skrócie co pół roku musimy zebrać i zapłacić 912 zł. Jeśli tego nie zrobimy, nie dostaniemy oficjalnej zgody na działalność i w szczególności nie będziemy mieli możliwości pojechania na obóz ani na zimowisko.


Z końcem roku kalendarzowego i szkolnego każdy druh musi mieć zapłacone 60 zł. Najlepiej dawać pieniądze raz w miesiącu zastępowemu na zbiórce i dopilnować żeby zapisał sobie że przyjął pieniądze. Można również płacić bez pośrednio do drużynowego w gotówce lub na konto bankowe. Szczegółowa instrukcja jest dostępna poniżej.Instrukcja zbierania składek w 5 KDH Piorun obowiązującą od grudnia 2014.

Każdy harcerz w każdym miesiącu roku kalendarzowego powinien zapłacić do drużynowego (osobiście lub przez zastepowych) 10 złotych które są przeznaczone na opłacenie składek członkowskich w ZHR.

1. Harcerz który w ostatnim półroczu pojawił się w drużynie płaci tylko za miesiące przynależności - tzn od pierwszej zbiórki w której uczestniczył. 2. Harcerz który płaci terminowo w każdym miesiącu promocyjnie jest zwolniony z miesiąca wakacyjnego przypadającego na półrocze - płacąc co miesiąc harcerz zamiast półrocznej stawki 60 zł płaci 50 zł. 3. Powyższa promocja dotyczy również harcerzy którzy płacą z góry za cały rok. Na początku roku szkolnego można zapłacić za 12 miesięcy 100 złotych i nie martwić się o składki przez cały rok :) 4. Harcerz który nie płaci terminowo (staramy się, żeby takich osób nie było - można płacić z góry na półrocze lub cały rok) płaci pełna kwotę - bez promocji czyli 60 zł. 5. Zastępowi są odpowiedzialni za terminowe zbieranie składek, prowadzenie notatek kto i do kiedy zapłacił oraz przekazywanie informacji oraz pieniędzy drużynowemu.Dodatkowe informacje:

Składki na stronie chorągwi

Instrukcja płacenia przelewem na konto bankowe.

Copyright © 2011 - 2020
5 Krakowska Drużyna Harcerzy Piorun im. Legionistów 1914 roku
Asterdrak